Wypróbuj Planyo

Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
1 BASIC: Otwórz nowe konto ZABIERZ MNIE TAM
Na początku trzeba utworzyć konto i następnie aktywować je klikając na link wysłany na twoją skrzynkę email. Jak w przypadku wszystkich kroków asystenta , kliknij na przycisk Zabierz mnie tam znajdujący się wyżej, aby znaleźć się na powiązanej stronie planyo (w tym przypadku strony Otwórz konto). Kliknij teraz, jeżeli nie jesteś na stronie Otwórz nowe konto Jeśli masz już konto zaloguj się. Zwróć uwagę, ze Planyo udostępnia funkcje Open ID, co znaczy, że możesz zalogować się używając innego swojego konta email, np. Google czy Yahoo. Logowanie przez Open ID. Możesz też zalogować się używając konta facebook.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
2 BASIC: Dodaj nowy kalendarz ZABIERZ MNIE TAM
Teraz utwórzmy kalendarz planyo. Zacznijmy od dwóch pomocnych definicji: Każda pojedyncza rzecz, która może być zarezerwowana (np. żaglówka, kort tenisowy, samochód, miejsce w autobusie,łóżko na hali, pokój, lub spotkanie z trenerem, doktorem, terapeutą, itp.) nazywane jest w Planyo zasobem. Całość powiązanych zasobów, zarządzana przez ciebie (np. różne żaglówki tej samej firmy czarterowej, wszystkie pokoje w hotelu, wszyscy instruktorzy w szkole jazdy, itp.) nazywana jest kalendarzem planyo.
Wypełnij wszystkie pola w formularzu i kliknij na Zatwierdź kiedy skończysz. Najedź na ikony: aby przeczytać dodatkowe wyjaśnienie.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
3 BASIC: Płatności online DODAJ NOWY KALENDARZ
Teraz możesz zdecydować czy chcesz przyjmować płatności online od użytkowników. Jest to polecane, gdyż większość użytkowników jest przyzwyczajona do płatności online przy użyciu kart kredytowych. Aktualnie płatności obsługiwane są przez PayPal, Przelewy24, Sage Pay, lub ponad 40 innych systemów (lub możesz zapisywać numery kart na twojej stronie) i przesyłane są bezpośrednio na twoje konto u tych operatorów internetowych. By akceptować płatności poprzez jednego z w.w. operatorów, wybierz jego nazwę i wpisz swój zarejestrowany adres email. GDZIE?. Teraz wypełnij pozostałe pola w ustawieniach strony. Nie zapomnij kliknąć na przycisk Zatwierdź kiedy skończysz GDZIE?.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
4 BASIC: Dodaj zasoby DODAJ NOWY KALENDARZ
Teraz dodajmy zasoby do twojego kalendarza planyo. Jeśli posiadasz wiele identycznych zasobów (np. pojedyncze pokoje, klika kortów tenisowych, siedzenia w autobusie itp.) możesz dodać tylko jeden zasób i podać jego ilość. Jeśli posiadasz wiele różnych zasobów (np. różne rodzaje apartamentów wakacyjnych, różne typy samochodów do wynajęcia, różni terapeuci) musisz dodać osobne zasoby do kalendarza. Kliknij na Dodaj nowy zasób aby rozpocząć GDZIE?
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
5 BASIC: Ustawienia zasobu DODAJ NOWY KALENDARZ
Skonfigurujmy teraz ustawienia zasób Pierwszym ważnym ustawieniem jest Sposób zatwierdzenia rezerwacji GDZIE?. Wpłynie to na cały proces dokonywania rezerwacji. Ustawienia związane z czasem jest następną ważną sekcją gdzie możesz okreslić kiedy i na jak długo zasób może być zarezerwowany. Czas trwania wynajmu GDZIE? może być zmieniony, jeśli okres jest stały lub też zależy od typu usługi, którą klient wybiera z listy (np. różne rodzaje masażu, które zajmują różny okres czasu). Zobacz to pytanie w FAQu aby przeczytać szczegółowe instrukcje do tej ważnej sekcji. Jeśli masz prosty model cenowy (cena za godzinę lub za dzień) możesz wprowadzić cenę tutaj Cena jedn. GDZIE?. W innym przypadku, poczekaj do kroku 7 aby ustawić wszystkie ceny. Kliknij na Zatwierdź aby zachować zmiany. Zwróć uwagę na wiele bezpośrednich linków obecnych na tej stronie prowadzących do rożnych ustawień zasobu. Tymi ustawieniami zajmiemy się w dalszej części asystenta.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
6 BASIC: Prześlij/usuń zdjęcia DODAJ NOWY KALENDARZ
Dodaj teraz zdjęcia twojego zasobu. Nie jest to wymagane, ale jednak to dobry pomysł.
... Tym samym ukonczyłeś wszystkie kroki podstawowej cześci asystenta. Jeśli chcesz, możesz teraz wrócić do ustawienia 4 aby dodać pozostałe zasoby. Możesz też najpierw przejść do dalszej części asystenta i powrócić do opcji dodawania zasobów w późniejszym czasie. Asystent umożliwia obydwa sposoby. Twój kalendarz planyo jest już gotowy do użycia i możesz go przetestować. W kolejnych krokach (dodatkowych i zaawansowanych) będziesz mógł dostosować do twoich potrzeb wiele ważnych ustawień, a także zintegrować cały system rezerwacji z twoją stroną internetową. Kliknij tu aby zobaczyć jak twoi klienci widzą kalendarz. Uwaga! Jeśli jesteś zalogowany jako administrator, proces rezerwacji będzie działać inaczej niż dla twoich klientów, ponieważ administratorzy nie muszą wypełniać wszystkich wymaganych pól, ani potwierdzać adresów email, itp. Najpierw wyloguj się (lub użyj innej przeglądarki) i wejdź do aby przetestować rezerwacje jako klient
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
7 ADDITIONAL: Menadżer cen DODAJ NOWY KALENDARZ
Pomiń ten krok, jeśli nie chcesz aby Planyo pokazywało ceny twoim klientom. Manager cen ma formę tabeli w której, dla każdego zasobu, możesz ustalać zasady, które będą modyfikować cenę końcową za wynajem (np. na podstawie ilości osób, czasu trwania, sezonu itp.). Pierwszy wiersz tabeli (Cena początkowa) pokazuje ceny, które wcześniej wpisałeś w ustawieniach zasobu. Wszystkie dodatkowe zasady będą używać tej ceny wyjściowej jako bazy. Zobacz to pytanie w sekcji FAQ aby przeczytać szczegółowe instrukcje managera cen i zobaczyć przykłady. Zachęcamy rownież do szukania wyjaśnień i podpowiedzi w oknach Powiązane linki do pomocy GDZIE? które znajdują się na tej i większości innych stron administracyjnych. Wcześniej wspomniane pytanie FAQ także możesz tam znaleźć.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
8 ADDITIONAL: Wakacje zasobu DODAJ NOWY KALENDARZ
W tym kroku możesz określić przedziały czasowe (jednorazowe, powtarzające się) w których zasób nie może być zarezerwowany przez klientów. Powinieneś wpisać wszystkie dni w roku kiedy nie oferujesz usługi wynajmu (z powodu wakacji, lub innych) a także czas poza sezonem, jeśli twoja działalność jest czynna tylko w sezonie. Dodatkowo dla rezerwacji godzinowych, możesz wpisać przerwy obiadowe lub nieregularne godziny pracy. Jeśli są już wpisane rezerwacje na okres kiedy chcesz wprowadzić wakacje, będziesz o tym poinformowany, a wspomniane rezerwacje będą oznaczone jako tzw. konflikty. Uwaga: Na tej stronie możesz szybko sprawdzić i zredukować dostępność dla danej jednostki czasu (15min, 1h lub dzien) z takim samym efektem jak dodanie wakacji jednorazowych.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
9 ADDITIONAL: Dodatkowe dane rezerwacji DODAJ NOWY KALENDARZ
Możesz mieć pełną kontrolę nad wyglądem formularza rezerwacji. W tym miejscu dodaj, jeśli potrzebujesz, kolejne elementy formularza (pytania) takie jak np. ilość gości przyjeżdżających, palący/niepalący, numer paszportu, lub nawet regulamin, który klient powinien przeczytać i musi zaakceptować przed potwierdzeniem rezerwacji. Możesz rownież zmienić kolejność pytań, ukryć standardowe pola jak np. nr telefonu lub kraj, ustawić domyślną wartość dla wszystkich pytań, oraz zdecydować które z pól są wymagane, a które nie. Pola standardowe (ustawione z góry przez Planyo) są oznaczone na czarno, a twoje dodane pola oznaczą się na zielono. Tę stronę możesz ustawić kolejno dla wszystkich zasobów lub jeśli masz wiele podobnych zasobów, możesz skorzystać z formularza globalnego, identycznego dla wielu zasobów. Dzięki temu wszystkie zmiany dokonane w globalnym formularzu będą użyte we wszystkich zasobach.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
10 ADDITIONAL: Integracja z Twoją stroną DODAJ NOWY KALENDARZ
Aby zintegrować kalendarz z twoją stroną internetową wybierasz jedną z dwóch metod. Prosta integracja przenosi twoich klientów do planyo.com w trakcie procesu rezerwacji i jest bardzo prosta do wpisania w stronę (prosty link lub wycinek kodu). Zaawansowana integracja pozwoli klientom na pozostanie na twojej stronie podczas całego procesu rezerwacji. Wszystkie możliwe kroki rezerwacji (kalendarz dostępności, wybór zasobu, formularz, potwierdzenie adresu email, płatność) będą dokonywać się w ramach twojej strony internetowej. Zaawansowana integracja wymaga większej ilości ustawień, ale w rzeczywistości nie przestawia żadnego problemu. W dodatku Planyo przychodzi z 6 pluginami/ modułami do popularnych systemów CMS. Użycie tych pluginów jest tak nieskomplikowane jak prosta integracja. Jeśli nie używasz żadnego z tych CMS-ów, postępuj według naszych instrukcji, a rownież wpiszesz kalendarz w stronę w ciągu kilku minut. Integracja jest rozpisana na kolejne kroki do wykonania (zawsze możesz skorzystać z linka aby wrócić). W ostatnim kroku będzie można skopiować i wkleić wycinki kodu dla takich obiektów jak link rezerwacyjny, podgląd kalendarza lub pole wyszukiwania, które chcesz wpisać w swoja stronę - dotyczy to zarówno prostej jak i zaawansowanej integracji. Pojawią się rownież wzory które można użyć do ustalenia własnego sposobu w jaki zasoby i wyniki wyszukiwania są prezentowane klientowi.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
11 ADDITIONAL: Abonament DODAJ NOWY KALENDARZ
Abonament (w menu Moje konto) jest sekcją gdzie możesz dokonywać płatności za używanie Planyo. Można tu rownież zmienić wybrany typ Planyo na Planyo PRO (miesięczny abonament) lub PRO-COMM (prowizje od rezerwacji). Pamiętaj, że pierwsze 30 dni kiedy używasz Planyo są zawsze darmowe. Po tym okresie otrzymasz email informujący, że twój kalendarz niedługo wygaśnie, jeśli nie dokonasz wpłaty za następny miesiąc. Opłaty za Planyo funkcjonują jako kredyty, które są odejmowane w momencie wystawienia rachunku (nie wcześniej niż po 30 dniach od założenia konta). Dobrze jest upewnić się, że ilość kredytów jest powyżej zera, czyli dokonać wpłaty na tyle wcześnie, aby kredyty były dostępne w chwili wystawienia rachunku. Rachunki są zapisywane na stronie Abonament, na której rownież znajdziesz przyciski do kupna pakietu powiadomień SMS/FAX ( jeśli chcesz używać takich powiadomień)
...Właśnie ukończyłeś wszystkie kroki w ustawieniach dodatkowych Twój kalendarz Planyo jest teraz dobrze skonfigurowany i zintegrowany z twoją stroną internetową. Możesz iść dalej do ustawień zaawasowanych, a odkryjesz inne ciekawe funkcjonalności oferowane przez Planyo. Zobaczysz jak dostosować różne aspekty kalendarza do twoich potrzeb (np. specjalne nazewnictwo, rożnice sezonowe, spersonalizowane powiadomienia, itp.)
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
12 ADVANCED: Powiadomienia DODAJ NOWY KALENDARZ
Strona Powiadomienia określaja które z wiadomości mają być wysyłane kiedy następuje wydarzenie, do kogo i jaką drogą (email lub sms). Jeśli chcesz używać powiadomień sms, musisz najpierw kupić specjalny pakiet (tutaj). Poza wiadomościami wysyłanymi w momencie wydarzenia takiego jak nowa rezerwacja, potwierdzenie rezerwacji lub unieważnienie rezerwacj możesz też ustawić wiadomości wysyłane w określonym czasie po rezerwacji, przed wynajmem lub po wynajmie. Możesz również samemu określić (spersonalizować) treść wiadomości wysyłanych do twoich klientów. Możesz np. rozpocząć wiadomość od “szanowny/a” [imię nazwisko], dodać logo swojej firmy, oraz inne informacje takie jak data rozpoczęcia wynajmu, miejsce, instrukcje dojazdu, twoje numery kontaktowe, itp. Do emaila możesz także załączyć dokumenty takie jak kontrakt, obrazki, a nawet automatycznie wystawiony rachunek (zobacz krok 19). Aby wcześniej przetestować wiadomość, którą ułożyłeś kliknij na przycisk Edytuj, potem na Test. W ten sposób testowa wiadomość zostanie wysłana na twój adres email.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
13 ADVANCED: Dodatkowe produkty DODAJ NOWY KALENDARZ
Teraz możesz dodać “dodatkowe produkty” do swojego kalendarza. Są 2 rodzaje produktów: jednorazowe i wielokrotne GDZIE?. Produkty mogą być wybierane tylko przez administratora lub także przez samego klienta GDZIE?, mogą być zaznaczone odrazu GDZIE? lub nie, oraz mogą być rezerwowane dla każdej osoby w rezerwacji lub ogólnie dla całej rezerwacji GDZIE?. Można również określić które zasoby są powiązane z jakimi produktami. “Produkty dodatkowe” mogą być często użyte zamiennie z dodatkowymi polami w formularzu rezerwacji (krok 9), zobacz to pytanie w sekcji FAQ aby dowiedzieć się jakie są różnice
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
14 ADVANCED: Spersonalizowane tłumaczenia DODAJ NOWY KALENDARZ
Spersonalizowane tłumaczenia mogą być użyte do dwóch celów: aby dostosować nazewnictwo użyte w twoim kalendarzu, lub aby przetłumaczyć treść opisów na inne języki obsługiwane przez Planyo.W pierwszym przypadku, możesz użyć tego narzędzia aby zmienić WSZYSTKIE teksty widoczne dla twoich klientów w każdym momencie rezerwowania. Szczególnie jeśli na początku wybrałeś typ kalendarza jako spersonalizowany, Planyo użyje słów takich jak “zasób”, które mogą okazać się zbyt ogólne. Dlatego właśnie dobrze jest zmienić wszystkie sformułowania zawierające takie ogólne nazwy i zastąpić je słowami takimi jak np. pokój, rower, żaglówka, miejsce, trener, itp. Jeśli chcesz dokonać zmian idź do ostatniego kroku w sekcji tłumaczeń (Interfejs użytkownika) i w szukaj tekstu zawierającego wpisz np. zasób. Zostaną wylistowane wszystkie teksty zawierające wpisane słowo i będzie można je przetłumaczyć. Jeśli natomiast chciałbyś przetłumaczyć treść swoich opisów (np. opis firmy, zasobów) na inne języki, będziesz mógł to zrobić w następnym kroku. Wtedy kliknij na flagę języka na który chcesz tłumaczyć.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
15 ADVANCED: Konto administratora zasobu DODAJ NOWY KALENDARZ
Jeśli współpracujesz z rożnymi właścicielami zasobów, możesz im pozwolić na zarządzanie ich zasobami w Planyo, dając im dostęp do administracji poszczegónych zasobów. W ten sposób właściciele będą otrzymywać powiadomienia, raporty i będą mieć możliwość dzialań administracyjnych związanych z danym zasobem. Aby zacząć, przyszły administrator zasobu musi stworzyć konto planyo, a następnie wpisz tutaj jego adres email. W ten sposób otrzyma dostęp do wybranego zasobu. W Działaniach możesz też określić poszczególne strony, których nie chcesz udostępniac. GDZIE?.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
16 ADVANCED: Spersonalizowane właściwości zasobów DODAJ NOWY KALENDARZ
Dodatkowe właściwości zasobu są zazwyczaj używane do celów wyszukiwania. Poza standardowymi kryteriami wyszukiwania takimi jak czas rozpoczęcia/ zakończenia wynajmu, możesz dodać do opcji wyszukiwania takie kryteria jak np. ilość osób, które mogą być w danym pokoju. Właściwości, które dodasz pojawią się odrazu w ustawieniach wszystkich zasobów (krok 5), tak abyś mógł określic odpowiednie wartości dla każdego z nich. Następnie, kiedy skopiujesz/wkleisz wycinek kodu podczas procesu integracji z twoją stroną (krok 10) lub kiedy wejdziesz w Planyo do ustawień pluginów, powinieneś dodać nowo utworzone kryteria do formularza wyszukiwania
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
17 ADVANCED: Ustawienia sezonowe DODAJ NOWY KALENDARZ
Na tej stronie możesz wprowadzić zmiany dotyczące dozwolonego okresu wynajmu (czas min /maks), a także w przypadku zasobów wynajmowanych na cale dni, dozwolone dni tygodnia w które moze rozpoczynać/ kończyć się wynajem.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
18 ADVANCED: Raporty DODAJ NOWY KALENDARZ
Tutaj możesz utworzyć dowolna ilość raportów, które będzie można sciagnać na żądanie, lub które będą do ciebie wysyłane każdego dnia/tygodnia miesiąca zależnie od ustawień. Raporty (w postaci HTML / PDF / CSV dla Excela) mogą być automatycznie wysyłane do twoich dokumentów Google Docs (zobacz krok 20). W przypadku raportów HTML lub PDF możesz okreslić swój wzór (spersonalizować) i przez to dostosować wygląd raportu do twoich potrzeb.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
19 ADVANCED: Faktury DODAJ NOWY KALENDARZ
Planyo moze automatycznie tworzyć rachunki dla twoich klientów! Taki rachunek możesz albo sciągnąć na żądanie, albo ustawić w Planyo wysyłanie rachunku do klienta jako załącznik do emaila (krok 12). Najpierw powinieneś jednak zdecydować czy chcialbyś stworzyć swój wzór rachunku czy użyć standardowy wzór Planyo GDZIE?. Stworzenie swojego własnego wzoru pozwoli na uzyskanie dokladnie takiego wygladu rachunku jaki chcesz. Możesz jednak zdecydować się na użycie wzoru spersonalizowanego (ten nie wymaga tworzenia od podstaw) i po prostu wprowadzić potrzebne elementy takie jak numer VAT, logo firmy, tekst wypisany na początku i końcu rachunku. W ten sposób możesz otrzymać satysfakcjonujący wzór rachunków, bez potrzeby tworzenia od podstaw swojego własnego wzoru.
POMIŃ TEN KROK
Asystent konfiguracji - Krok:
123456
BASIC
7891011
ADDITIONAL
121314151617181920
ADVANCED
20 ADVANCED: Google Calendar & Docs / iCal feed DODAJ NOWY KALENDARZ
Planyo umożliwia dwie drogi eksportowania harmonogramu do innych aplikacji. Pierwsza to użycie iCal feeds (tutaj) przez co otrzymasz osobiste linki URL do twoich zasobów lub do całej strony. iCal feeds mogą być używane przez wiele aplikacji takie jak Google Calendar, Apple iCal, Outlook itp. Jeśli korzystasz z Google Apps lub Google Calendar możesz zdecydować aby umożliwić dostęp do twojego konta Google. W ten sposób, rezerwacje będą pojawiać się odrazu na twoim kalendarzu Google (Google odświeża iCal feeds z 4-6 godzinnym opóźnieniem). Jeszcze jedną zaletą jest możliwość eksportowania raportów do twoich dokumentów Google Docs
Gratulacje! Przeszedłeś przez wszystkie kroki asystenta i wiesz już jak dostosować do twoich potrzeb system Planyo. Na stronie Funkcje systemu użyte znajdziesz dalsze kroki konfiguracyjne. W przypadku pytań lub problemów zobacz stronę pomocy lub skontaktuj się z nami.
Konfiguracja systemu jest łatwiejsza niż myślisz! Otwórz konto aby skonfigurować twó kalendarz Planyo PRO lub Planyo FREE.